Празник на мотокроса в Бобошево!!!

Местната звезда Явор Бошикьов черпи феновете си с печена риба, спечели сребърен медал в клас МХБ

250-01-01 751

Шампанско, кръв и червено бобошевско вино се ляха на мотокроса в Бобошево. Победителят в клас МХ1 – 26-годишният Калоян Илиев от Троян, не можа да се порадва на купата си, по спешност той беше транспортиран в „Пирогов” с тежка фрактура на десния крак. 10-годишният състезател Милан Аргунов от Варна пък падна и си изкълчи ключицата.

250-01-01 767 250-01-01 766

Над 7000 зрители изгледаха зрелището. По-изобретателните накацаха върху покривите на къщите, върху фадроми, вишка и камиони, за да си осигурят по-добра гледка. На 59-ото издание на републиканския мотокрос  имаше и участници от Гърция.

250-01-01 кмета 709

Над 1000 автомобила бяха паркирани в града и буквално задръстиха улиците. Наградите връчваха кметът Крум Маринов, треньорът Любомир Балабанов  и младата председателка на Общински съвет-Бобошево Даниела Стоянова.

250-01-01 698 250-01-01 717

Тя е софиянка, но от 6 години живее в Бобошево и е щастливо омъжена, с дъщеря. С радиостанция в ръка и светлоотразителна жилетка кметът Маринов тичаше да осигури  безопасността на публиката по време на състезанието. Спря и  подпийнал младеж, който се опита да пресече трасето пред моторите.

250-01-01 744

Публиката обаче остана възмутена от факта, че дори на най-малките състезатели в мотокроса, на 10-годишни деца, се раздаваха бутилки вино. „Кметът, вместо да се преструва на много морален и уж да бди над сигурността, да види какво става пред очите на всички и от стълбицата на победителите. Невръстни хлапета позират с шампанско и за награди им дават туби вино. Срам и позор, толкова не можаха да измислят други награди за най-малките. Безобразие”, тюхкаха се възмутени майки от публиката.

250-01-01 публиката 707 250-01-01 768

Сред победителите в клас МХ65 второ и трето място заеха младите гръцки състезатели Димитрас Калатас и Мариус Канакис с 12 и 42 точки, а първи се класира Виктор Бориславов с 50 точки. Семейството на трагично загиналия дупнишки състезател по мотокрос в Румъния Добромир Добрев награди с купа един от най-малките състезатели – Димитър Грозданов. При клас МХ85 победители станаха: трети Кристиян Иванов с 38 т., втори Стефан Нейчев с 44, първи Николай Малинов с 50 т. Победители в клас МХ станаха Веселин Малинов първи с 47 т., Юлиян Райчев втори с 45 т. и Павел Павлов трети с 38 т. В клас МХБ първи се класира Стойчо Филатов с 29 т., втори бобошевският състезател Явор Бошикьов с 22 т. и трети Захари Томов. Бишикьов е звезда в Бобошево, като младите моторджии го имат за свой кумир. Явор  осигури и собствена скара на дървени въглища, като почерпи бобошевските си фенове, които викаха за него по време на състезанието с червено вино, вкусни кебапчета, кюфтета и печена риба от река Струма.

250-01-01 ако има място 752

В клас МХ2 първо място спечели Иван Петров с 50 точки, второ Любомир Васев с 44 т. и трето Тони Цветков с 40 т. При клас МХ1 победители станаха: първи Калин Илиев с 47 т., след него Ивелин Мавев с 45 т. и трети Томислав Томов с 38 т. Повечето победители бръмчаха с японски марки  мотори – „Ямаха” и „Кавазаки”.

Световният шампион по борба от Дупница Кирил Милов дойде с приятелите си от гарата. В този клуб членува и Димитър Делийски, син на автотърговеца Росен Делийски. Най- организираната фен група от Дупница бе от локомотивното депо начело със Силвия Панева и мотоклуб „Неразделни братя” от Дупница с новото попълнение – малките неразделни братя Васко и Дани и кучето питбул Кали.

Снимките:

1  Най-младите победители в клас МХ65 Виктор Бориславов и гърците Димитрис Калатас и Мариус Канакис се изкиприха с алкохол на почетната сълбичка.

2 и 3  Кумирът на бобошевските млади мотористи Явор Бошикьов ( с купата) в прегръдките на своя фен Скалата се снима с купата и пред скарата с кюфтета.

4  С радиостанция в ръка кметът на Бобошево Крум Маринов контролираше организацията на мотокроса, но под носа му хлапета разнасяха туби вино.

5 Дупнишките „Неразделни братя” бяха с малките Васко и Дани и кучето питбул Кали.

6 Състезателите от гарата в Дупница Васил Иванов, Димитър Делийски, Любомир Маринов и Емилиян Георгиев бяха най-атрактивните на състезанието.

7 Единствената дама – участничка в състезанието – Мирослава Гълъбова

8  Невероятната публика на мотокроса в Бобошево

9 Тримата най-добри бобошевски състезатели на мотокроса Явор Бошикьов, Сашо Ценов и Иван Маринов

10 С купата на незабравимия Добромир Добрев бе награден младият състезател Димитър Грозданов.

Автор: Дени Милева